CNC İşleme

En yüksek hassasiyette talaşlı işlenmiş metal ve plastik parçalarınıza hızlıca ulaşın.

TEKLİF ALINCNC İşleme

CNC (bilgisayarlı numerik kontrol) işleme, blok veya plaka haldeki malzemelerin çok çeşitli kesme aletleri kullanarak, bilgisayar kontrolündeki yüksek hassasiyetli makinelerle talaşlı işleyerek ürün haline getirilmesi işlemidir.

Sipariş edilen farklı geometrilere sahip parçalarınızı, partner ağımızda bulunan 3,4 ve 5 eksenli CNC takım tezgahları sayesinde üretiyoruz. İhtiyacınıza uygun olarak ister 1 adet prototip ürünü isterseniz de seri üretim taleplerinizi en hızlı şekilde üretip sizlere ulaştırıyoruz.

CNC Torna

CNC torna makineleri, basit silindirik geometrileri kesmek için idealdir. Torna, iş parçasını dikey veya yatay eksende döndürürken, parçayı şekillendiren alet parça etrafında doğrusal bir yolda hareket ederek talaş kaldırma işlemini gerçekleştirir.

Her çeşit CNC işleme ve tornalama yöntemini uygulayabilen partner ağımız sayesinde, her ihtiyaca yönelik parçalarınızı üretebiliyoruz. Üretim sonrasında parçalarınızı inceliyor ve kalite kontrolünü sağlıyor, size ulaşan parçaların kalitesini garanti ediyoruz.

Partner ağımız ve Tridi, ISO 9001:2015 sertifikalı işletmelerdir.

Avantajları

CNC İşleme ile üretilen ürünlerin mekanik ve ısıl dayanımları, istenilen malzemeye göre değişmekle birlikte, mükemmeldir. Ürünlerin yüzey hassasiyetleri çok yüksektir. Prototipleme ve seri üretime imkan sağlar, son ürün üretimine çok uygundur. Geniş malzeme yelpazesi sayesinde ihtiyacınıza uygun şekilde metal ve plastik birçok farklı malzemeyi seçeneği sunar. Çeşitli geometrilere sahip parçalarınız 3,4 ve 5 eksenli CNC işleme makineleri ile üretilebilir.

Bilgilerinizi Bırakın, Sizi Arayalım

Teknik Özellikleri

Standart teslim süresi 5 - 7 iş günü. Bu süre, modelin büyüklüğüne, sipariş sayısına ve üretim sonrası uygulanacak işlemlere göre değişkenlik gösterir.
Efektif inşa hacmi 1500 x 900 x 200 mm.
Kullanılan malzemeler Alüminyum, Pirinç, Bronz, Bakır, Çelik, Titanyum, Çinko, Plastik

Parça ÖlçüsüBoyutsal ToleransAçısal Tolerans
< 300 mm± 0.125 mm *±0.5°
< 600 mm±0.250 mm *±1.0°
< 900 mm±0.400 mm *±1.0°
*Verilen değerler standart toleranslardır. Özel talebiniz üzerine daha düşük toleranslarla üretimler gerçekleştirmekteyiz.

Kullanılan Malzemeler

CNC İşleme ile üretimde malzeme yelpazesi çok geniştir. Bu yöntem ile birçok farklı metal ve plastik malzeme türü, farklı ihtiyaçlara yönelik olarak, hammadde olarak kullanılabilir. Bu farklı malzemeler mekanik dayanım, görünüm, elektrik iletkenliği, ısıl dayanım, kimyasal dayanım ve sürtünme katsayısı gibi özellikleri ile farklılaşır. Kullanılan malzemeye göre de üretilecek ürünün yüzey toleransı ve üretim maliyeti değişmektedir.


MetallerPlastikler
AlüminyumAkrilik (PMMA)
BakırEpoksi
BronzDelrin (POM)
İnkonelKestamit (PA6 G)
Paslanmaz ÇelikNaylon (PA)
PirinçPET
TitanyumPolieterimid (PEI)
Polietilen (PE)
Polikarbonat (PC)
Teflon (PTFE)

Yüzey Opsiyonları

İşlenen parçanın kullanılacağı yere ve duruma göre farklı yüzey seçenekleri tercih edilebilir. Modelin, daha pürüzsüz, parlak, mat, korozyona dayanıklı gibi özellikleri olması için bazı işlemler uygulanabilir. Bu işlemlerin bazılarına aşağıda yer verilmiştir:

Anodizasyon (Eloksal) Kumlama
Polisaj Satinaj

Kullanım Alanları

CNC İşleme ile üretim yöntemi, otomotiv, havacılık, uzay, savunma, endüstriyel makineler, enerji, medikal ve kalıplama gibi birçok endüstride çok sıkça kullanılır. Örneğin, enjeksiyon kalıplama ile üretim için gerekli kalıplar CNC makineler ile işlenerek üretilir.


Fiyatlandırma

Üretilecek ürünlerin fiyatlandırması, model sayısı, geometrisi, üretim sonrası uygulanacak yüzey işlemleri ve kullanılan malzeme gibi parametrelere göre değişkenlik gösterir.