Hakkımızda

Tridi, üretim konusunda yenilikçi ürün ve iş modelleri geliştiren bir teknoloji firmasıdır. Kurulduğu 2014 yılından itibaren tasarım, dijital üretim, ortak üretim kültürü gibi konularda çalışmalar ve işbirlikleri yapmaktadır. Geliştirdiği web tabanlı platform ile dijital üretim hizmeti almak isteyenlere oturdukları yerden hizmet alabilecekleri bir deneyim sunar.

Hikayemiz

Üretimden keyif alan, teknoloji geliştirmek isteyen mühendis gençler tarafından 2013’te Perpa Ticaret Merkezi’nde temelleri atıldı. 2014 ‘te Tridi ismi ile markalaştı ve ticarileşti. Üst katı showroom ve ofis alanı, alt katı üretim alanı ve paylaşımlı üretim alanı olan mekanda ilk üretim ve tasarım hizmetlerini verildi. B2C ve B2B üretim hizmetleri sunarak ilerleyen Tridi, 2016 yılında Beşiktaş’a taşınarak yeni bir serüvene koyuldu.

Beşiktaş’taki yaratıcı topluluklara, reklam ajanslarına hizmet veren ve iş birlikleri yaptıkça zanaat, sanat gibi alanlarla da proje yapmaya başladı. Tasarım ve üretim odağında işler yapan insanlarla temas ettikçe iş modellerini geliştiren Tridi iki ana iş modeli geliştirip yatırım arayışına başladı.

2017’de İTÜ Teknokent’e taşınmasıyla üretim ve tasarım hizmetlerini tamamen dijitalleştirmek için kollarını sıvayan Tridi, ilk olarak 2019’da online platformu olan tridi.co’yu açtı. Eş zamanlı olarak kollektif üretim alanı olan Tridi comaking modelini geliştirdi. Üreten insanları bir araya getiren comaking modelinin ilk fiziksel alanı İTÜ içerinde MVP olarak açıldı. İnovasyon merkezleri, dijital üretim merkezleri gibi alanlarda danışmanlık veren Tridi, İTÜ Teknokent’in markası ve merkezi olan İTÜ Magnet Fab’in kurulumunda yer almış ve işletmeciliğini yapmıştır.

Ürünlerimiz

Geliştirdiği web yazılımı ile kullanıcıların üretim siparişlerini online olarak vermesini ve portal üzerinden takibini yapabilmesini sağlayan bir platformdur. Prototipleme, az adetli imalat gibi hizmetleri hızlı ve kolay bir şekilde sağlayan tridi.co farklı üretim teknolojileri ve malzeme seçenekleri sunar.
Kollektif üretim kültürünü destekleyen bir yaratıcı platformdur. Ürün geliştirmek için kurgulanmış bir üretim atölyesi ile inovatif üretim yapan insanlardan oluşur. Alt toplulukları ile tasarım, teknoloji ve eğitim alanlarında üretim, inovasyon ve gelişimin yaygınlaşmasını amaçlar.

Dijital üretim hizmetleri alanında katma değer yaratmayı amaçlayan bir inovasyon merkezidir. İstanbul Kalkınma Ajansı desteği kapsamında, İTÜ ARI Teknokent tarafından İTÜ MAGNET İleri Aşama Girişimcilik Merkezi içerisinde kurulmuştur. Kurulum danışmanlığı ve işletmesi Tridi tarafından yapılmaktadır.

Üretmeyi tüketmeye, geliştirmeyi yerinde saymaya tercih ediyoruz. Yaptığımız her işi en iyi nasıl yapabiliriz diye ara vermeden çalışıyoruz. Düşünerek, tasarlayarak, üreterek değer yaratıyoruz. Biriktirdiğimiz know-how ve edindiğimiz esneklik ile yeni projeler geliştiriyoruz. Gelişimin paylaşım ile geleceğine inanıyor hem bilgimizi hem de kültürümüzü insanlarla paylaşıyoruz.

Çınar Topaloğlu
Sultan Nur Bulut
Onur Keskin
Merve Çakıroğlu
Çağatay Çavuş
Durmuş Yılmaz
Doğuşhan Çolak
Nazif Cenk Çankaya
Anıl Özmen
Ahmet Oruç
Zeki Ekrem Kavi
Sabri Erdi Yıldırım
Elif Ayka
Kerem Adak
Murat Yılmaz
Serkan Şatak
Ahmet Agah Karagöz
Canberk Özcoşkun
Ali Muhammet Türkmen
Berna Altıparmak
Miray Badem
Zehra Topal
Büşra Nur Sait
Burç Çevik
Aylin Kenar