3D Baskı Malzemeleri

Mekanik ve görsel ihtiyaçlarınıza en uygun malzeme ile fikirlerinizi hayata geçirelim.

İLETİŞİME GEÇİN
3D Yazıcı malzemelerini keşfet!
ABS

Esnek, dayanıklı plastik. Isı dayanımı ve yüzey kalitesi özellikleriyle ön prototipleme için mükemmel.

DATASHEET
PLA

Sert, mukavemetli plastik. Yüksek ölçü hassasiyeti ve stabilite özellikleri sayesinde çok büyük ölçülere sahip modeller tek parçada üretilebilir.

DATASHEET
PC-ABS

Dayanıklı, sert ve stabil endüstriyel plastik. Özellikle yüksek sıcaklık ve stres koşullarında çok iyi mekanik özellikler gösterir.

DATASHEET
ABS+

Sertlik özellikleri iyileştirilmiş, ABS temelli plastiktir. Stabilitesi sayesinde zor koşullarda dahi iyi mekanik özellikler gösterir. ABS’nin sertlik özelliğinin yetersiz kaldığı durumlar için en iyi çözümdür.

DATASHEET
TPU

Esnek yapıya sahip bir elastomerdir. Lastik, kauçuk ve benzeri esnek ürünlerin prototiplenmesi ve üretilmesinde kullanılır.

DATASHEET
PC

Çok dayanıklı ve çok sert bir yüksek sıcaklık plastiğidir. Endüstriyel uygulamalarda sıklıkla kullanılır.

DATASHEET
PEEK

Dayanım, sertlik ve sıcaklık dayanımları yönünden FDM teknolojisinin en gelişmiş plastiğidir. Metal parçaların yerine kullanılabilir. Yüksek sıcaklık koşullarında dahil mükemmel mekanik özellikle gösterir.

DATASHEET
ULTEM

FDM teknolojisinin, en yüksek sıcaklığa dayanan mühendislik plastiğidir. Yüksek darbe dayanımı sayesinde fonksiyonel ürünler için tercih sebebidir.

DATASHEET
PP

Plastik eşya, otomotiv ve beyaz eşya sektöründe sıklıkla kullanılan endüstriyel plastik. Dayanım ve esneklik özelliklerini aynı anda göstermesi sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir.

DATASHEET
PA12(Polyamid)

Endüstride sıklıkla kullanılan, çok dayanıklı ve aynı zamanda esnek plastik malzemedir. MJF teknolojisiyle üretildiğinden, endüstriyel uygulamalar için en uygun olanıdır.

DATASHEET
Standart Reçine

Pürüzsüz, orta dayanıma sahip termoset plastik malzeme. Yüzey özellikleri sebebiyle görsel prototiplemede sıklıkla kullanılır.

DATASHEET
Şeffaf Reçine

Standart reçine ile aynı mekanik özelliklere sahip ancak, şeffaf görüntüde olan plastiktir. Transparan ürünlerin prototiplenmesinde ve ışık geçirgenliği gereken ürün üretimlerinde kullanılır.

DATASHEET
Rijit Reçine

Dayanım ve sertlik özellikleri çok iyileştirilmiş reçine malzemedir. Stabilite ve mukavemet özellikleri sebebiyle endüstriyel uygulamalarda kullanılır.

DATASHEET
Dökülebilir Reçine

Hassas döküm prosesinin gerekliliklerini yerine getirmek amacıyla tasarlanmış kuyum ve dental plastiğidir.

DATASHEET
Esnek Reçine

Esneklik özelliği geliştirilmiş, dayanıklı plastiktir. Az esneyebilmesi istenen uygulamalarda kullanılır.

DATASHEET
Elastik Reçine

Lastik, kauçuk gibi ürünlerin prototiplenmesinde kullanılır. Elastik yapıya sahip, çok esnek plastiktir.

DATASHEET
Yüksek Sıcaklık Reçinesi

Isı dayanımı iyileştirilmiş, 230 derece seviyesine kadar stabil çalışan mühendislik plastiğidir.

DATASHEET